Запознай се с Васил Вутев. През неговите очи той е просто един обикновен човек, гражданин на планетата Земя, който също се занимава с музика. През нашия поглед нещата седят малко по-необикновено и заради това решихме да ти го представим в „Чуй гласа на…“, така оставяме преценката на теб.
Барабанистът проявява любовта и любопитството си към космическия свят на музиката още от 4 годишна възраст. Има-няма 7 години по-късно Васето става възпитаник на Музикалното училище в София. Това, което си спомня ясно са годините около 5-ти и 6-ти клас, когато Стоян Янкулов е бил завършващ музикант и заедно са изнасяли училищни продукции.
„Помня, че той правеше изключителни сола тогава. Бях мотивиран да достигна неговото ниво.“
Всъщност е научил много повече за музиката извън училище. Израстнал е главно с рок звученето, а интереса си към джаза развива в края на 90те години. Последва обучението му в Холандия, където във времето среща много интересни и уникални по себе си музиканти от цял свят. Всеки от тях внесъл от собствената си култура в музиката. Академията и Холандия заемат голям период от живота на Васил Вутев. Първата му група се е състояла от китара в ръцете на Пепи Славов и барабани. Репетирали в мазето на музиканта и в този момент били доста повлияни от рока, който слушали ежедневно.
„Дори пазя касетката със записите някъде вкъщи“.
Най-важното според него е да намериш своя подпис и стил в музиката – „Никой не иска да слуша копие на Дейв Уекъл или който и да е друг добър барабанист“. Друго нещо, което не трябва да се пропуска в тази професия е да си сериозен и отговорен с нея. Да бъдеш на време, да бъдеш подготвен. Няма друг начин, ако искаш да се развиваш като музикант и да работиш със сериозни хора, правейки това, което обичаш. Васето споделя, че „всъщност музиката е 40% забавление и 60% сериозна работа и репетиции“.
Има си нова любов – MPC машината му. Във видеото можеш да разбереш какво споделя за работата си с нея и по какъв начин това го обогатява музикално.
„Свиря на нея като барабанист, мисля че е доста интересно и за мен, и за звука, особено на групата ни DAYO“.
Съвсем скоро Уил Смит откри космическото звучене на българската банда и използва няколко техни парчета във влога си.